Lakiery do podłogi drewnianej

Rynek obfituje w różne rodzaje lakierów do wykańczania podłóg drewnianych. W tym dziale przedstawimy Państwu lakiery wiodących firm, które możemy zastosować w swoich mieszkaniach i domach. Przedstawimy odpowiednie systemy lakierowania, które pomogą w osiągnięciu celu, jakim jest estetyczna i funkcjonalna podłoga drewniana. Generalnie lakiery, które najczęściej są używane w naszych pomieszczeniach to lakiery poliuretanowe wodorozcieńczalne jedno lub dwuskładnikowe i lakiery chemiczne- rozpuszczalnikowe. Dzięki odpowiedniemu doborowi systemu lakierowania możemy uzyskać podłogę w naturalnej kolorystyce drewna, jak również możemy ją przyciemnić lub upodobnić do podłogi olejowanej. Jeszcze inne lakiery stosujemy, gdy mamy do czynienia z egzotycznymi gatunkami drewna.

Wciąż panuje przekonanie, że lakiery chemiczne, czyli "śmierdziuchy" są lakierami trwalszymi od lakierów wodnych. Nic bardziej mylnego, lakiery chemiczne należą do segmentu produktów, który jest już przeszłością. W przeciągu krótkiego okresu czasu zostaną wycofane z rynku ze względu na nie spełnianie norm odnośnie emisji szkodliwych substancji. Ponadto podłoga po lakierowaniu tego typu lakierami w krótkim okresie czasu zmienia swa kolorystykę, czyli żółknie, co jest mało estetyczne. Również uciążliwy zapach po ich aplikacji może utrzymywać się przez długi okres czasu, co oznacza znaczny dyskomfort dla inwestorów. Natomiast lakiery wodne to obecnie najbardziej odpowiedni produkt do zabezpieczania drewna podczas lakierowania. Spełniają one wszystkie normy odnośnie emisji szkodliwych substancji, a ponadto podłoga po ich użyciu nie żółknie i zachowuje swoje walory estetyczne przez lata. Dodatkowo doskonale spełniają swą rolę w zabezpieczaniu drewna, znacznie przewyższając w tym względzie lakiery chemiczne.

Celem tego działu jest zapoznanie Państwa z całym przekrojem lakierów najbardziej popularnych na naszym rynku. Przedstawione zostaną najbardziej znane firmy produkujące lakiery do parkietu i podłóg drewnianych oraz ich podstawowe właściwości techniczne. Ze swojej strony przedstawię jak powinno się je aplikować i na co zwrócić uwagę podczas lakierowania. Zapraszam do zapoznania się z opisami poszczególnych grup lakierów do parkietu i podłóg drewnianych, a z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zobacz lakiery HartzLack________________Przejdź do lakierów Loba

 

 

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax