Rodzaje podłóg drewnianych

Podłogi drewniane to jeden z najważniejszych elementów wystroju naszych mieszkań, czy też domów. Ogromna różnorodność obecnych na rynku typów podłóg może sprawić wiele problemów i rozterek przy ich wyborze. Wybierając podłogę powinniśmy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami decydującymi o układaniu danego typu podłogi, jak również określonego gatunku drewna.

Te ważne czynniki to:

-miejsce przeznaczenia podłogi drewnianej

-uwarunkowania techniczne posadzki

-walory estetyczne i kolorystyczne

-aranżacja wnętrza

Jakże ważne jest dostosowanie podłogi do konkretnego przeznaczenia. Różne uwarunkowania zewnętrzne i wewnętrzne determinują wybór konkretnego gatunku drewna, bądź rodzaju podłogi. Do tych uwarunkowań możemy zaliczyć ogrzewanie podłogowe, pomieszczenia o dużym lub bardzo dużym natężeniu ruchu, sale sportowe, pomieszczenia o swoistej specyfice- łazienki, kuchnie, tarasy i altany.

Kolejnym aspektem procesu wyboru podłogi jest dostosowanie jej rodzaju do istniejącej posadzki. Nie każda posadzka nadaje się do dowolnego rodzaju podłogi. O tym jakże istotnym fakcie wielu inwestorów(również parkieciarzy) zapomina, czego skutki mogą być opłakane. Na posadzce słabej nie możemy położyć np. deski podłogowej, bo podczas pracy drewna może dojść do zerwania całej deski wraz z posadzką. Analogicznie jest w sytuacji, gdy układamy podłogi egzotyczne, podłoże musi spełniać bardzo wysokie normy wytrzymałościowe.

Estetyka pomieszczenia jest złożonym zagadnieniem, dotyczy bowiem naszych indywidualnych gustów i upodobań. Do niektórych wnętrz pasują gatunki jasne o spokojnym charakterze, do innych odwrotnie, ciemne o bardzo wyrazistym usłojeniu. Tu wybór mamy ogromny, od parkietów i desek tradycyjnych takich jak dąb, jesion czy buk do gatunków egzotycznych, które cieszą się coraz większą popularnością. Wielu inwestorów podczas wyboru kieruje się sugestiami architektów wnętrz, którzy pomogą dopasować nie tylko gatunek, ale również wzór układania podłogi w odniesieniu do aranżacji wnętrza.

Na koniec aranżacja pomieszczenia, która pozwala skomponować ze sobą meble i inne składniki wyposażenia mieszkania lub domu w stosunku do podłogi drewnianej. Tu również główna rolę odgrywają nasze gusta, ale powszechnie uważa się, że np. dąb to majestatyczny i dostojny gatunek drewna, który pasuje do "poważnych" wnętrz, a natomiast jesion uważany jest za gatunek pasujący do nowoczesnych pomieszczeń ze względu na jasną kolorystykę i ciekawe usłojenie.

Jeżeli podczas podejmowania decyzji o wyborze konkretnej podłodze drewnianej będziemy kierowali się tymi czynnikami, wtedy z całą pewnością nasz wybór będzie jak najbardziej udany.

Zapraszam do odwiedzenia poszczególnych podstron tego działu, gdzie znajdziemy sporo ciekawych opisów, co w połączeniu ze zdjęciami i grafikami pomoże Państwu w wyborze pożądanego rodzaju podłogi drewnianej i gatunku drewna.

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax