Parkiety

Parkiety to rodzaj posadzki drewnianej, która wykonywana jest z fryza, mają strugane powierzchnie, które są wzajemnie równoległe. Boki i czoła deszczułki parkietu są profilowane(pióro i wpust) w celu umożliwienia połączenia z sąsiednimi deszczułkami parkietu. Pióro to wysunięta część na czole i boku deszczułki parkietu, natomiast wpust to wycięcie na czole i boku deszczułki parkietu, w które wkładane jest pióro. Rozróżniamy klepki parkietu "lewe"(pióro po lewej stronie czoła i boku) oraz klepki "prawe", w których pióro jest po prawej stronie. Możemy spotkać się jeszcze z określeniem "obce pióro", jest to element drewniany wkładany w wpust(klepki parkietu bez pióra).  Najczęściej spotykane w sprzedaży parkiety lite występują w grubości 15-22 mm, szerokości 30-70 mm i długościach 200-500 mm. Według PN rozróżniamy 3 klasy parkietu: I, II i III, natomiast producenci parkietu mają również własną zakładową klasyfikację klas np. naturalna, wzorzysta, selekt, standard, jasna, rustykalna. Obecnie najbardziej popularną i “na topie” jest klasa rustykalna, która charakteryzuje się zróżnicowaną kolorystyką, przebarwieniami oraz występowaniem licznych sęków.

Przedstawię Państwu parkiety od różnych producentów z ich zróznicowaniem klasowym i wymiarowym. Najbardziej popularne są parkiety dębowe i jesionowe, stanowią one większość układanych podłóg w naszych wnętrzach.

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax