Podłogi okrętowe

podłoga okrętowa z deski teakPodłogi okrętowe to unikalne i jednocześnie estetyczne rozwiązanie w każdym wnętrzu, jak również na zewnątrz. Przykładem zewnętrznych zastosowań są tarasy drewniane, a wewnątrz mogą to być np. łazienki, kuchnie, także pomieszczenia mieszkalne. Jest to podłoga bez łączenia na pióro-wpust, w której łączenia poszczególnych elementów wypełnione są specjalnym elastycznym uszczelniaczem. Nazwa podłogi pochodzi od stosowania tego rozwiązania na pokładach łodzi, jachtów, statków. Do produkcji elementów podłogi okrętowej wybierane są elementy drewniane cięte promieniowo, w celu zminimalizowania efektów pracy drewna tj. skurczu i pęcznienia. Przy wyborze podłogi okrętowej należy uwzględnić:
-gatunek drewna
-miejsce zastosowania:wewnątrz czy na zewnątrz i powiązana z tym wilgotność powietrza
-wilgotność drewna:zmiany wilgotności i związana z tym wilgotność równoważna drewna
Podłogi okrętowe układa się poprzez przyklejenie elementów na całej powierzchni z uwzględnieniem szerokości spoin pomiędzy nimi, a następnie ich uszczelnienie. Do układania stosowane są kleje poliuretanowe o dużej elastyczności. Elementy użyte do klejenia nie powinny być cieńsze niż 6 mm, ze względu na tendencję do „łódkowania” drewna pod wpływem zmian wilgotności. Najlepszym gatunkiem drewna do tego typu rozwiązań jest teak. Przykładem systemu układania podłogi okrętowej jest system firmy Sika:
-grunt Primer MB
-klej poliuretanowy jednoskładnikowy Sika Bond T8
-Primer 3N
-Sikaflex T6

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax