Porady cyklinowanie i układanie podłogi

Podłogi drewniane są naturalnym elementem wyposażenia naszych mieszkań, domów czy też obiektów publicznych. W związku z tym należy spełnić wiele warunków przed przystąpieniem do układania i cyklinowania podłogi, jak też w trakcie użytkowania po skończonej usłudze parkieciarskiej.Jednym z najbardziej istotnych elementów w tej całej układance, jest odpowiednio przygotowane podłoże. Źle ocenoione tzn. wilgotne, o nieodpowiedniej wytrzymałości lub po prostu nieoczyszczone, często prowadzi w konsekwencji do bardzo poważnych szkód, zarówno po stronie inwestora, jak i parkieciarza.

Celem powstania tego działu jest pokazanie jak różne parametry wytrzymałościowe posadzki powinny być zachowane np. dla parkietu w odróżnieniu od podłóg egzotycznych czy też desek podłogowych. Należy również posiadać podstawową wiedzę o istotnych czynnikach takich jak wilgotność i temperatura powietrza, których prawidłowe parametry pozwolą utrzymać podłogę drewnianą w dobrej kondycji. Przestrzegając podstawowych zaleceń ustrzeżemy się deformacji podłogi typu- łódkowanie, szczelinowanie, nieodpowiednie zachowanie się powłoki lakieru czy też oleju. O podłogi należy także dbać, używając środków zalecanych przez producentów lakieru bądź oleju, a nie dowolnej chemii kupionej w hipermarkecie. Równie ważna jest wiedza o sposobach zabezpieczania podłogi podczas prac wykończeniowych, warunkach gwarancji na wykonane usługi parkieciarskie czy normach opisujących podłogi drewniane. Ponieważ podłogi drewniane sa bardzo istotnym i niestety kosztownym elementem aranżacji pomieszczeń, gorąco zachęcam do zapoznania się z poradami, sądzę, że ułatwią i przybliżą one Państwu wiedzę o drewnie, które znajduje się na naszych posadzkach.

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax