Warunki techniczne odbioru posadzki

Często pada pytanie jak odebrać podłogę, na co zwrócić uwagę i co jest dopuszczalne, a czego nie ma prawa być na podłodze drewnianej?

1. Odbiór wykonanych prac parkieciarskich powinien odbywać się w pozycji stojącej lub siedzącej, ponieważ zwykle w takiej pozycji użytkujemy podłogę. Niedopuszczalny jest odbiór w pozycji leżącej lub klęczącej.

2. Odbioru dokonuje się w świetle dziennym, stojąc tyłem do padania światła. Odbiór podłogi w kierunku padania światła jest niewłaściwy, ponieważ padające światło eksponuje niektóre elementy drewna np. usłojenie, sęki, które mogą niekorzystnie wpłynąć na optykę powierzchni.

3. Niedopuszczalne są widoczne rysy po cyklinowaniu i ślady po zatrzymaniu cykliniarki, jak również rysy po polerowaniu.

4. Posadzka drewniana wykonywana jest przez parkieciarza w warunkach budowlanych, nie można więc do jej odbioru stosować kryteriów jakościowych takich, jak w odniesieniu do fabrycznie lakierowanych mebli, czy paneli drewnianych. W trakcie lakierowania na budowie mogą się pojawić sporadycznie drobiny kurzu czy też grudki lakieru, ale to w żaden sposób nie dyskwalifikuje wykonanej usługi.

5. Kolejnym bardzo ważnym aspektem podczas odbioru podłogi drewnianej jest fakt, że ocenia się całą powierzchnię i jakość wykonania odnosi się do całości, a nie jej poszczególnych fragmentów. Ocenę jakości wykonanej usługi przyjmuje się w stosunku do całej powierzchni.

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax