Czego nie obejmuje gwarancja?

Gwarancja na wykonane usługi parkieciarskie

Po wykonaniu prac związanych z podłogami drewnianymi przysługuje nam gwarancja na ich wykonanie. Niestety zdażają się sytuacje, których gwarancja nie obejmuje. W skrócie postaram się przedstawić te najważniejsze. Z reguły sytuacje w których gwarancja nie działa wynikają z winy użytkownika lub warunków zewnętrznych wpływających bezpośrednio na pracę drewna.

1. Uszkodzenia mechaniczne parkietu lub deski, czyli obrazowo spadł nam na podłogę jakiś przedmiot i zrobił się "wgniot" lub rysa. Następna sytuacja występująca stosunkowo często, po przyjęciu/imprezie w domu zostały na parkiecie ślady po szpilkach- parkiet to nie stal i w takim obuwiu użytkować go po prostu nie można. Również wytarcia lakieru w miejscach szczególnie uczęszczanych nie podlegają gwarancji- pamiętajmy, aby przed wejściem na parkiet była wycieraczka, ponieważ piasek z butów działa jak papier ścierny i zawsze zniszczy lub uszkodzi nam lakier.

2. Zalanie parkietu wodą, wylanie na podłogę żrących substancji- typu silne detergenty i im podobne. Wystapienie nagłych i niekorzystnych warunków wilgotnościowych, które jeżeli będą się utrzymywały dłuższy czas również mogą doprowadzić do deformacji podłogi. Ważne jest utrzymywanie norm dotyczących wilgotności i temperatury powietrza, ponieważ niedotrzymywanie ich może być powodem odrzucenia reklamacji.

3. Niewłaściwa konserwacja i pielęgnacja podłogi, a wręcz jej brak jest powodem odrzucenia reklamacji. Jest to stosunkowo częste postępowanie inwestora, pomimo przedstawienia mu środków i sposobu ich użycia do prawidłowej konserwacji i pielęgnacji podłogi. Kupując i używając środków, które są nieodpowiednie do ochrony naszych podłóg, sami sobie szkodzimy

Podsumowując, warto zastosować się do tych kilku rad, po to by zachować gwarancję. Spotkałem się również z wymogiem zgłaszania reklamacji w ciągu 7 dni od wystąpienia szkody na naszej podłodze, niezastosowanie się do tego punktu skutkowało utratą gwarancji(notabene w bardzo dobrej firmie parkieciarskiej).

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax